Krásne slnečné počasie včera využil Arnold Schwarzenegger na návštevu Bratislavy, v rámci ktorej sa rozhodol stráviť deň na tréningu s Evou a Mirom.
Je pravda, že pôvodne sa vraj nechcel s nikým stretnúť a len si skúsiť trocha anonymného života medzi ľuďmi. No, náhodou som si ho všimol v dave otrávených Bratislavčanov, vystupujúcich z električky. Úsmev, ktorý mu na tvári zrejme vykúzlila iná forma dopravy, ako sú limuzíny, bol hrejivý.
Bolo vidieť, že Arnold sa v Bratislave dobre cíti, pretože si ho nikto nevšíma. Podarilo sa mi však náhodou zaznamenať ho na fotografiu. On si to všimol a chcel, aby som z fotoaparátu vytiahol film. A že ak nepopustím, vynúti si to silou. Ja som sa ale tváril, že neviem po anglicky a navrhol som mu, že výmenou za pár exkluzívnych fotografií pre tento web mu môžem ukázať svoj špeciálny činkový tréning. To už Arnold spozornel a tak sme sa presunuli autobusom na Drieňovú do posilňovne. S úsmevom zaplatil lístok za mňa, za čo mu touto cestou pekne ďakujem. Potom už prišli na rad činkové cviky.
Jeden z miestnych kulturistov mu so záujmom tlmočil do angličtiny moje tréningové princípy. Poznáme v zásade 3 druhy činkového tréningu. Činkozdvižnú fázu Odpočinkovú fázu Tyčinkovú fázu
Tréning pozostáva z vytrvalého vyhýbania sa činkozdvižnej fáze. Z cvikov sa osvedčili predovšetkým: odpočinky na šikmej lavičke, alebo ľahy pod kladkou na žinenke. Veľmi príjemné sú aj šikmoruké bicepsové podopretia hlavy pri klebetení.
Po tréningu odpočinku nasleduje tyčinková fáza, kedy naďabíme na proteínové tyčinky. Niekedy zjem aj štyri, predsa len, chcem dosiahnuť rast. Po tyčinkovej fáze tréning vrcholí najneskôr po niekoľkých hodinách tlakmi na záchode. S dopomocou trénera, alebo bez nej, ak ste pred tréningom zlupli 20 gramov karnitínu a 30 gramov glutamínu.
Arnold so záujmom počúval a zapisoval si. Som rád, že som mu mohol pomôcť. My, kulturisti si pomáhame radi navzájom, sme ako jedna veľká rodina. Potom sme sa presunuli ku Evke, ktorá sa obďaleč snažila zhodiť pár kíl. Arnold ju pochválil v angličtine, takže neviem presne čo hovoril. Neznalosť angličtiny síce predstieram, ale v skutočnosti ju neovládam. Nie som jazykár a ak si mám vybrať, preferujem skôr údený jazyk. Potom už Arnold zrazu vyzeral byť dosť naštvaný, keď na stene posilňovne našiel plagát Ronnieho Colemanna a nie seba.
Snažil sa nedať na sebe znať žiarlivosť, ale pri záverečnej fotke už bolo cítiť, že je namrzený. Už sa neusmieval.
Po tréningu bol trocha dezorientovaný, tak som ho odprevadil na Račianske mýto na električku. Je ubytovaný v Rači v nejakej malej ubytovni. Nakoniec sa ešte odfotil aj so mnou.
Fotil nás nejaký náhodný okoloidúci a ukradol mi fotoaparát. Našťastie bol tak láskavý, že mi fotografie poslal internetom s krátkym majlom, že mi fotoaparát posiela poštou, pretože keď zistil, že ide o 5 rokov starý črep, nepotrebuje ho nanič. Takže všetko dopadlo dobre.
Keďže mám diagnostikované vykrivernie chrbta, som rád, že s Arnoldom sme postihnutí rovnakým zdravotným problém. My, invalidi, sme ako jedna veľká rodina.
No a keďže poniektorí možno tušíte, že nie úplne všetky informácie v tomto článku sú celkom pravdivé, tak priznávam, že to bol môj amatérsky pokus trocha vás obveseliť na prvého apríla. Koho zaujíma, ako sa retušujú takéto koláže, v článku Klamte pravdivo nájdete presný postup.